Програма «Партнери в освіті»

 

Мета напряму: досягнення якісного рівня взаємодії у сфері 

освіти, обмін інноваційним досвідом

 

Мета напряму: досягнення якісного рівня взаємодії у сфері освіти, обмін інноваційним досвідом.

Пріоритетні завдання:

•розширення співпраці із зарубіжними навчальними закладами;

•організація мовної практики учнів;

•забезпечення стажування педагогічних працівників;

•участь у міжнародних програмах і проектах;

•створення міжнародних шкіл;

•проведення міжнародних конференцій та конкурсів;

•розширення співпраці з українською діаспорою.

Очікувані результати:
•вивчення та поширення зарубіжного досвіду у сфері освіти;
•збільшення мобільності учнів у світовому освітньому просторі;
•забезпечення конкурентноспроможності молоді на світовому ринку праці.

                                                 Подорож  до Болгарії

       На початку листопада 2014 рокук в місті Варна (Болгарія) відбувся Генеральний конгрес Асоціації болгар світу за участю представників 38 країн. До складу делегації від України, яку очолювала президент Всеукраїнської Асамблеї болгар в Україні і редактор Всеукраїнської газети для болгар в Україні «Роден край» Дора Костова, увійшли і представники Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації та педагогічного колективу ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району   міста Києва.

        Перший день перебування делегації в Болгарії співпав з найбільшим болгарським святом - Днем народних будителів. Учасники делегації взяли участь в церемонії покладання квітів до пам'ятників болгарських духовних лідерів, вклонилися памяті активних діячів національного і культурного відродження Болгарії. Програма перебування делегації в країні троянд включала в себе участь в засіданні Асоціації болгар світу, відвідування виставки-ярмарку болгарського народного костюму, болгарських книг, спілкування з представниками міської та районної влади, духовенства, представниками культури і науки Болгарії.

     Чудові екскурсії до міст Несебр та Велико Тирново, відвідання пам'ятника світового значення «Мадарски конник», першої столиці Болгарії - міста Плиска, гірських формувань "Кам'яний ліс" залишили лише найприємніші спогади та незабутні враження в пам'яті всіх учасників делегаціїюю.

           

           

 Візит до Соціалістичної Республіки В’єтнам делегації спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів  № 251імені Хо Ши Міна з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва (22.01.2013 р. – 03.02.2013 р.)

Зустріч з Послом України у Соціалістичній Республіці В’єтнам Олексієм Шовкоплясом 

Зустріч біля посольства України з випускниками школи та їх батьками

Підписання договору про співпрацю між спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів № 251 імені Хо Ши Міна міста Києва та школою Ханой-Амстердам міста Ханоя

Дружнє спілкування українських та в’єтнамських школярів

Зустріч біля музею Президента Хо Ши Міна

На прийомі у Голови Державного Комітету у справах Президента Хо Ши Міна

Під час відвідування музейного комплексу Президента Хо Ши Міна

Зустріч з однолітками

Екскурсія до нафтової компанії «В’єтсовпетро» (м. Вунг Тау)

Під час відвідування архітектурного комплексу 15 сторіччя «Чамські башти»

 З 12 жовтня по 17 жовтня 2013 року делегація педагогів та учнів  ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району   міста Києва перебувала в  місті  Софія  (Болгарія)

      З 12 жовтня по 17 жовтня 2013 року делегація педагогів та учнів  ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району   міста Києва перебувала в  місті  Софія  (Болгарія).  Відвідини  відбувалися  в рамках програми «Партнери в освіті», а також з  нагоди святкування 50 - річчя школи № 92 району «Красна Поляна». Цей дружній візит  посприяв кращому порозумінню, налагодженню відносин між  двома навчальними закладами, які співпрацюють з 1998 року. У рамках  поїздки   делегація  ліцею  відвідала муніципалітет району  «Красна Поляна», музеї, виставки  та  ознайомилася із системою освіти своїх  болгарських  ровесників.

27 листопада 2012 року у ліцеї № 293 м. Києва відбулося урочисте закриття місячника болгарської культури в Україні, який розпочався 1 листопада в Національному університеті ім.. Т.Шевченка.

         На святі були присутні Повноважний міністр посольства Болгарії  в Україні Пламен Бунзов, радник з питань культури посольства Болгарії пан Петков, який подарував ліцею підручники з болгарської мови, голова Київського товариства «Родолюбіє» Весела Залогіна, президент  общества Україна -Болгарія, а також українська поетеса та  композитор Валентина Біган, головний редактор Інформаційного збірника Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Діна Карабанова, художниця Лариса Пуханова,  студенти факультету болгарської філології Національного університету ім. Т.Шевченка.

    Учні ліцею підготували вірші та пісні болгарською мовою, хореографічні виступи і, звичайно, болгарський танок «Хоро». На завершення свята гостя з Болгарії Ліляна Тодорова виконала пісню про свою Батьківщину.

П’ятий рік поспіль на запрошення керівників руху і директора музею-заповідника Олександра Михайловича Шолохова учні школи № 207 м. Києва брали участь у зльоті «Шолоховский родник», який проходив з 3 по 5 липня 2012 року  на мальовничому березі Дону.

На тринадцятому зльоті, в хуторі Лебяженському зустрілися команди з Казахстану, України, різних місць Росії (всього 10 команд), щоб розповісти про те, як вони займаються охороною  навколишнього середовища, показати свої знання життя і творчості великого письменника М.А.Шолохова, розкрити свої таланти, взяти участь у змаганнях, іграх, експедиціях.

Давня дружба пов'язує школу № 207 м. Києва та Вьошенську середню школу. У 1981 році учням нашої школи пощастило зустрітися з Михайлом Олександровичем Шолоховим у станиці Вьошенській. Письменник завжди тепло ставився до українців та України, його мати була українкою. В його творах багато персонажів - українців. Шолохов завжди підкреслював свою любов до Україні та до українського народу.

У цьому році програма зльоту була більш ніж насиченою. У перший день, після заїзду і розміщення відбулося проведення акції "Есть на свете цветок алый" для якої кожна команда привезла квітку з рідних країв. Наша Київська команда привезла чорнобривці та чарівну пісню, як символи України. Наступного дня почалися змагання. За жеребкуванням нам випало відвідування музею „Усадьба Шолохова”.  Екскурсовод розповідав нам про життя Шолохова та його родини. Потім ми відповідали на запитання вікторини по цій екскурсії.  Наступнім етапом наших змагань була експедиція – „Озеро Островное” Вона була не легкою, але наша команда «Мрія» з гідністю пройшла весь маршрут і відповіла на тестові питання зі знань біології та екології.  Одразу після експедиції нас відвезли на хутір Лебяженський, де розташовувалось наметове містечко. Там наша программа стала ще насиченішою: туристична естафета, конкурси «Екоерудит», «Велограція», очищення території. У всіх цих змаганнях наша команда показала відмінні результати і набрала високі бали.

Найяскравішою подією дня став святковий концерт відкриття ХІІІ зльоту під назвою «И про вашу честь пословица есть». У цей вечір 10 команд виступили на сцені, демонструючи свої акторські здібності, вміння співати, танцювати, грати на музичних інструментах. Закінчився концерт запуском повітряних ліхтарів, феєрверком і дружньою піснею. Але й це не було кінцем святкування,  учасники продовжили його біля багаття, спілкуючись і співаючи пісні.

 Наступний день розпочався з ранкової зарядки, тож на сніданок всі діти прийшли бадьорими та веселими. Після невеликої підготовки команди з гідністю показали свої візитки. Нам вдалося здивувати суддів грою на скрипці, справжнім чірлідерським танком та мелодійною українською піснею. Одразу після конкурсу „Візитки” команди захищали пройдені ними експедиції. І знову ж таки судді були нами вражені! А хто б не здивувався появі справжніх аватарів, що прилетіли з іншої планети нагадати людям, що природу треба берегти.  А все ж спортивні змагання не змусили себе чекати. І після двох вдалих виступів наша команда взяла участь у змагання на байдарках і в перетягуванні канату, де показала чудові результати.

 І ось, нарешті, найважливіший момент, нагородження! Неможливо описати хвилювання, коли по черзі називали нагороди і їх нових власників і неможливо описати нашу радість, коли мі отримали аж дві нагороди! Команда „Мрія” посіла ІІІ місце і була нагороджена бронзовими медалями ХІІІ зльоту «Шолоховского Родника» та отримала кубок за І місце в номінації „Сценічне мистецтво”! Ми таки їх вразили! Слід також згадати, що на честь учасниці нашої команди Новицької Катерини був запроваджений  Кубок Оптимізму, який отримала команда „Берегиня” з міста Богучар.

 Можна с впевненістю сказати, що всі учасники отримали незабутні враження, завели нові знайомства і ніколи це не забудуть! Будемо з нетерпінням чекати наступного зльоту!