14 грудня  2016 року за базі  школи І-ІІІ ступенів №294 відбулося засідання клубу інтелектуально обдарованої учнівської молоді Деснянського району «Ерудит».

На засідання клубу  за  темою «Районний конкурс «Омбудсмен»:  відео проекти»  було запрошено  учнів 8-11 класів, призерів олімпіадних змагань та переможців конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

З презентацією «Музейно-театральна педагогіка в школі» перед старшокласниками  виступила директор школи І-ІІІ ступенів № 294  Щербак Д.М., яка розповіла про творчі здобутки учнів цього навчального закладу, ознайомила із експозицією української світлиці  та роботою літературної вітальні.

        Методист районного науково-методичного центру  Зайченко Л.О. представила учасникам  клубу справжніх ерудитів-учнів Деснянського району, які стали  неодноразовими  переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад  та Всеукраїнського конкурсу-захисту  науково-дослідницьких робіт Малої академії наук та отримали  стипендії Київської міської ради в галузі освіти:

- Гураку Софію (гімназія «Києво-Могилянський колегіум» ІІ-ІІІ ступенів);

- Ірхову Ксенію (Приватна Лінгвістична гімназія);

- Кучіна Владислава (гімназія № 283 ІІ-ІІІ ступенів);

- Редя Андрія (спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 250 з поглибленим вивченням математики);

- Сівковську Катерину (гімназія № 283 ІІ-ІІІ ступенів);

- Ходаківську Дарину (гімназія «Києво-Могилянський колегіум» ІІ-ІІІ ступенів).

     Переможці районного конкурсу «Омбудсмен» у форматі відеопроектів показали присутнім свої колективні роботи різноманітної спрямованості та тематики. Особливо зацікавили учасників клубу відеофільми у номінаціях «Свобода слова» (школа І-ІІІ ступенів № 119), «Свобода віросповідання» (школа І-ІІІ ступенів № 306), «Толерантність» (школа І-ІІІ ступенів № 276), «Право на вибори» (гімназія № 283 ІІ-ІІІ ступенів); «Інформаційний простір і діти» (спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук); «Єдність і Соборність України» (спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних  мов).

  Учасниця минулорічного районного конкурсу «Омбудсмен» Клименко Вікторія (школа І-ІІІ ступенів № 218), представила проект «Інклюзивна освіта як умова соціалізації дітей з обмеженими можливостями у суспільстві», практична реалізація якого надала можливості для навчання у цій школі дітей з особливими освітніми потребами.

Підвела підсумки засідання клубу «Ерудит» Зайченко Л.О., яка відзначила, що проблеми, розкриті авторами  відеоробіт, є актуальними для сучасного суспільного життя в Україні та  свідчать про свідому та активну громадянську позицію учнівської молоді Деснянського району.