П’ятий рік поспіль на запрошення керівників руху і директора музею-заповідника Олександра Михайловича Шолохова учні школи № 207 м. Києва брали участь у зльоті «Шолоховский родник», який проходив з 3 по 5 липня 2012 року  на мальовничому березі Дону.

На тринадцятому зльоті, в хуторі Лебяженському зустрілися команди з Казахстану, України, різних місць Росії (всього 10 команд), щоб розповісти про те, як вони займаються охороною  навколишнього середовища, показати свої знання життя і творчості великого письменника М.А.Шолохова, розкрити свої таланти, взяти участь у змаганнях, іграх, експедиціях.

Давня дружба пов'язує школу № 207 м. Києва та Вьошенську середню школу. У 1981 році учням нашої школи пощастило зустрітися з Михайлом Олександровичем Шолоховим у станиці Вьошенській. Письменник завжди тепло ставився до українців та України, його мати була українкою. В його творах багато персонажів - українців. Шолохов завжди підкреслював свою любов до Україні та до українського народу.

У цьому році програма зльоту була більш ніж насиченою. У перший день, після заїзду і розміщення відбулося проведення акції "Есть на свете цветок алый" для якої кожна команда привезла квітку з рідних країв. Наша Київська команда привезла чорнобривці та чарівну пісню, як символи України. Наступного дня почалися змагання. За жеребкуванням нам випало відвідування музею „Усадьба Шолохова”.  Екскурсовод розповідав нам про життя Шолохова та його родини. Потім ми відповідали на запитання вікторини по цій екскурсії.  Наступнім етапом наших змагань була експедиція – „Озеро Островное” Вона була не легкою, але наша команда «Мрія» з гідністю пройшла весь маршрут і відповіла на тестові питання зі знань біології та екології.  Одразу після експедиції нас відвезли на хутір Лебяженський, де розташовувалось наметове містечко. Там наша программа стала ще насиченішою: туристична естафета, конкурси «Екоерудит», «Велограція», очищення території. У всіх цих змаганнях наша команда показала відмінні результати і набрала високі бали.

Найяскравішою подією дня став святковий концерт відкриття ХІІІ зльоту під назвою «И про вашу честь пословица есть». У цей вечір 10 команд виступили на сцені, демонструючи свої акторські здібності, вміння співати, танцювати, грати на музичних інструментах. Закінчився концерт запуском повітряних ліхтарів, феєрверком і дружньою піснею. Але й це не було кінцем святкування,  учасники продовжили його біля багаття, спілкуючись і співаючи пісні.

 Наступний день розпочався з ранкової зарядки, тож на сніданок всі діти прийшли бадьорими та веселими. Після невеликої підготовки команди з гідністю показали свої візитки. Нам вдалося здивувати суддів грою на скрипці, справжнім чірлідерським танком та мелодійною українською піснею. Одразу після конкурсу „Візитки” команди захищали пройдені ними експедиції. І знову ж таки судді були нами вражені! А хто б не здивувався появі справжніх аватарів, що прилетіли з іншої планети нагадати людям, що природу треба берегти.  А все ж спортивні змагання не змусили себе чекати. І після двох вдалих виступів наша команда взяла участь у змагання на байдарках і в перетягуванні канату, де показала чудові результати.

 І ось, нарешті, найважливіший момент, нагородження! Неможливо описати хвилювання, коли по черзі називали нагороди і їх нових власників і неможливо описати нашу радість, коли мі отримали аж дві нагороди! Команда „Мрія” посіла ІІІ місце і була нагороджена бронзовими медалями ХІІІ зльоту «Шолоховского Родника» та отримала кубок за І місце в номінації „Сценічне мистецтво”! Ми таки їх вразили! Слід також згадати, що на честь учасниці нашої команди Новицької Катерини був запроваджений  Кубок Оптимізму, який отримала команда „Берегиня” з міста Богучар.

 Можна с впевненістю сказати, що всі учасники отримали незабутні враження, завели нові знайомства і ніколи це не забудуть! Будемо з нетерпінням чекати наступного зльоту!