ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) - це міжнародна міжурядова організація, спеціалізована установа ООН. 
Офіційно існує з 4 листопада 1946 року, коли набрав чинності її Статут, підписаний І6 листопада 1945 року представниками 44 держав на установчій конференції в Лондоні. Штаб-квартира ЮНЕСКО знаходиться в Парижі. 
Україна вступила в ЮНЕСКО 12 травня 1954 року і з того часу постійно співпрацює в усіх сферах її діяльності. У 1967 році Україна приєдналась до, Проекту Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО (ПАШ).
Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО був започаткований у 1953 р. Головною метою Проекту є забезпечення якісної шкільної освіти, націленої на реалізацію проектів по підтримці знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв’язків та захисту довкілля в системі ООН. На сьогоднішній день налічується понад сім тисяч Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 172 країнах-членах Організації. 
Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні – загальноосвітні навчальні заклади, що беруть участь у міжнародному Проекті асоційованих шкіл ЮНЕСКО, діяльність яких направлена на посилення гуманістичних, етичних, культурних і міжнародних аспектів освіти.
Пріоритетними цілями асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні є виховання дітей і молоді у дусі миру, демократії, прав людини, толерантності і взаєморозуміння між народами на шляху реального співробітництва і взаємозбагачення культур, причетності до розв'язання світових проблем через партнерство в системі Організації Об'єднаних Націй.

Роботу асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні координує Національна Комісія України у справах ЮНЕСКО через Міністерство освіти і науки України та Координаційну раду проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО України. Наказом Міністерства освіти і науки України від 31.01.2001 р. № 32 затверджено Примірне положення про асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні (Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України № 23 2001 р.).

Робота асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

  • вивчення світових проблем і роль системи Організації Об'єднаних Націй в їхньому врегулюванні;

  • права людини;

  • інші країни та культури;

  • людина і довкілля.

Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні беруть участь у міжнародних освітніх проектах; розвивають молодіжну і дитячу дипломатію; вивчають і відзначають пам'ятні дати ООН; проводять міжнародні (або з міжнародною тематикою) семінари, конференції, фестивалі, літні табори.

На початку XXI ст. в Україні працює 58 різних типів навчальних закладів асоційованих шкіл ЮНЕСКО: школи-дитячі садочки, середні загальноосвітні школи, спеціалізовані школи з поглибленим вивчення іноземних мов, гімназії, ліцеї, професійно-технічні училища.

Освітні заклади-учасники проекту знаходяться в 15 регіонах України.

 

 

 

18 листопада 2014 року учні  асоційованих шкіл ЮНЕСКО взяли участь у ІІІ міській науково-практичній конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва

18 листопада 2014 року учні асоційованих шкіл ЮНЕСКО взяли участь у ІІІ міській науково-практичній конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва "Філософські основи духовних цінностей як істина миру. Толерантність як внутрішній ресурс особистості та суспільства".

 Першою частиною конференції було пленарне засідання, присвячене розкриттю духовних цінностей сучасної молоді, вихованню патріотизму, толерантності. Друга частина - робота в студіях.

Учні гімназії «Троєщина» брали участь у студії "Українська вишиванка як духовна цінність народу, виразник національного характеру, ідеалів, традицій". Завданням учасників було: дослідити техніку, географічні особливості української вишиванки. Учні підготували комп`ютерну презентацію - дослідження особливостей Полтавської вишиванки.

Всі учасники конференції були вражені рівнем організації та проведення даного заходу, що сприяє вихованню патріотизму, толерантності, розвитку духовності та естетичному вихованню.