10 листопада 2017 року в закладі загальної середньої освіти № 23 Деснянського району міста Києва в межах проекту «Інтеграція через діалог»

відбулась виховна година  на тему: «Мої унікальні сусіди» (наскільки добре ми знаємо людей, що живуть біля нас), до якої долучилися учні 8-х класів.

       Карпова Тетяна Павлівна, яка була модератором заходу, звертаючись до школярів, спонукала їх до роздумів, кого ми можемо назвати сусідами, окрім людей, які живуть поруч з нами. Чим вони можуть бути для нас унікальними?

       Обговорюючи питання, діти  визначили, що це можуть бути: сусід за партою, учні сусідньої школи, громадяни сусідньої країни тощо. Не завжди ми добре знаємо людей, що нас оточують, мешкають з нами на одній вулиці, в одному будинку, навчаються в одній школі. Можливо, вони належать до іншої віри, розмовляють іншою мовою, мають особливі фізичні потреби, є значно старшими за нас за віком? Тобто вони є нашими «унікальними сусідами».

       Учням було запропоновано познайомитись ближче зі своїми сусідами-однокласниками, виділивши в них саме ті якості, особливості, які дають можливість побачити їх з іншої сторони. Акцентувалась увага на особливих якостях, що приваблюють людину, на унікальних здібностях та рисах характеру тощо. Діти з задоволенням розповідали не тільки про своїх сусідів-однокласників, але й про сусідів-дорослих, про добросусідство з іншими людьми з інших міст та навіть країн.

       У ході заходу учні вчилися ефективному алгоритму контакту з особою, яка викликала зацікавленість. Вони показали, що доброзичливість та приязне ставлення до людей, які відрізняються від інших певними характеристиками, дуже важливі у відношеннях.

        До участі у виховній годині також долучились Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, локальний координатор Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог» в Управлінні освіти та Онацький Володимир Михайлович, заступник директора школи.

 

02 листопада 2017 року 19 старшокласників (з 30-ти в межах міста) від 10-ти закладів загальної середньої освіти Деснянського району міста Києва стали учасниками проекту «Моя професія – юрист», який було презентовано Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві під егідою мега - масштабного проекту, ініційованого в рамках кампанії «Я МАЮ ПРАВО!» Міністром юстиції України Павлом Петренком. Серед партнерів проекту - районний науково - методичний центр Управління освіти деснянської районної в місті Києві державної адміністрації. Захід відбувся на базі Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації. Познайомитись з професією, поспілкуватися, обмінятися думками і надати шанс молодому поколінню вподобати правову професію допомогли: менеджер проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» Юлія Сергєєва, координатори проекту Олена Мацюк та завідувач відділу соціальних ініціатив і партнерства КПДЮ Олександра Долгова, президент ГО «Союз «Золотий Вік України» Яна Баранова, директор Другого Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Богдан Кушнір. Реалізація проекту направлена, перш за все, на заохочення учнів 9–11 класів закладів загальної середньої освіти міста Києва до ознайомлення та, в майбутньому, на реалізацію перспектив при виборі юридичної професії. Метою проекту є підвищення рівня правової підготовки учнівської молоді, формування у старшокласників свідомого ставлення до вибору майбутньої професії, розвиток ділових та управлінських якостей, підвищення правової культури школярів, мотивування учнів до активної участі у розбудові правової держави. Під час навчання школярі матимуть нагоду поспілкуватись із провідними експертами-юристами країни та спікерами проекту; відвідати екскурсії до Міністерства юстиції України, Адміністративного суду, Державної нотаріальної палати та інших державних органів виконавчої та судової влади. Учні візьмуть участь в триденному workшопі у Міжнародному дитячому центрі «Артек», який включає чисельні тренінги, квести, дебат - турніри та майстер - класи за участю Міністра юстиції та відомих правників. Також учасники матимуть унікальну можливість відвідати судові засідання та побачити, як працюють судді, адвокати й інші сторони процесу. Правопросвітницький курс «Моя професія – юрист» триватиме до 1 червня 2018 року. Кожен учасник буде зареєстрований на безкоштовне вивчення курсу англійської мови. По закінченню проекту учні отримають почесні сертифікати від організаторів проекту.

 

 

 

23 жовтня 2017 року в школі I-III ступенів № 276 Деснянського району міста Києва в межах проекту «Інтеграція через діалог» проведено виховний захід «Що творить культуру?», у якому брали участь старшокласники навчального закладу.

      Учні мали можливість розглянути соціальні й психологічні категорії, які творять  багатогранну  природу  феномену  культури;  які  фактори  впливають на її розвиток. Модератор заходу, Колісник Вероніка Євгеніївна, вчитель суспільствознавчих дисциплін, спрямовувала їх на сприйняття цілісного уявлення  про  культуру  локального  соціуму,  у  якому  народжується  людина.

       Школярі у ході дискусії показали, що в процесі її дорослішання кордони цього соціуму розширюються.  До традиційного рівня культурної ідентичності додаються нові, пов’язані з професійним статусом, соціальним становищем тощо. З часом з’являється чітке уявлення про культурні групи, до яких належить та чи інша людина. Формується культурно-ціннісне ядро з тих спільнот, де їй зручно і комфортно перебувати.

       Старшокласники показали різноманіття культур на локальному рівні та їх різнобарв’я в просторовій площині нашої країни.

       До проведення виховного заходу долучились також директор цього навчального  закладу  Бердичевська  Надія Петрівна та локальний координатор проекту «Інтеграція через діалог» в Управлінні освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, методист суспільствознавчих дисциплін Шумякова Надія Василівна.