Семінар - практикум для вчителів німецької мови середньої школи «Нова навчальна програма з німецької мови »

На базі спеціалізована школи І-ІІІ ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району м. Києва відбувся семінар - практикум для вчителів німецької  мови середньої школи на тему: «Нова навчальна програма з німецької мови » за участю методиста видавництва «Хубер» Тетяни Бойко.

          Методист видавництва «Хубер» Тетяна Бойко ознайомила вчителів німецької мови Деснянського району з основними змінами, яких зазнала нова програма з німецької мови для 5-9 класів та на практиці продемонструвала як автентичні джерела можуть стати найкращими помічниками вчителів на шляху реалізації  нових цілей та завдань у процесі навчання, а також розвитку ключових компетентностей учнів, відображених у нових навчальних програмах.

Учасниками семінару   відбулося обговорення  щодо проведення заходів, присвячених Року німецької мови.

Семінар - практикум для вчителів французької мови «Інтегроване навчання при викладанні другої іноземної мови»

В гімназії «Києво-Могилянський колегіум» ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва  в рамках школи педагогічної майстерності відбувся семінар - практикум для вчителів французької на тему: «Інтегроване навчання при викладанні другої іноземної мови».

          Вчителі французької мови району ознайомились  з досвідом роботи вчителя французької мови гімназії «Києво-Могилянський колегіум» Тетяни Бєсєдіної , яка розповіла  про актуальність  проведення інтегрованих уроків, розкрила поняття «інтеграція» та надала практичні рекомендації щодо оцінювання очікуваних результатів.

        Наступним питанням  було обговорення роботи творчої групи вчителів французької мови Деснянського району.

 


Семінар – практикум для вчителів англійської мови початкової школи

 

        14 вересня 2017 року на базі спеціалізованої школи № 264 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови  Деснянського району відбувся семінар – практикум для вчителів англійської мови району  на тему «Taking a Fresh Look at Teaching in Primary School. Гармонійне поєднання традиційних методів комунікативного навчання та новітніх інформаційних технологій як засіб забезпечення ефективного оволодіння англійською на початковому етапі»   за участю методиста   Міжнародного освітньо - методичного центру Dinternal Олени Міходуй. Модератор заходу методист науково - методичного центру Фаріда Мельник.

           Присутні вчителі англійської мови початкової школи мали змогу ознайомитись та відпрацювати на практиці фрагменти уроків, спрямовані на формування і розвиток лексико-граматичних та мовленнєвих навичок учнів на початковому рівні вивчення англійської мови на прикладі автентичних матеріалів «Islands, ознайомитись з інтернет-порталом, де розміщені інтерактивні мовні ігри та завдання для якісного  розвитку продуктивних навичок учнів.

        Для учасників заходу був проведений розіграш автентичних матеріалів, мультимедійних засобів та словників для ефективної діяльності вчителя на уроках англійської мови.

 

 

 

 

 

18 квітня 2017 року в спеціалізованій школі I-III ступенів № 247 з поглибленим вивченням іноземних мов Деснянського району міста Києва в межах районної школи передового педагогічного досвіду вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін відбувся практичний семінар на тему: «Використання аудіовізуальних та мультимедійних засобів на уроках суспільно-гуманітарного циклу з метою активізації розумової та пізнавальної діяльності учнів». Його проводила методист суспільствознавчих дисциплін районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Шумякова Надія Василівна.

        Вчителі мали можливість познайомитись з досвідом роботи Пруднікової Лариси Миколаївни, спеціаліста вищої категорії, вчителя-методиста цього навчального закладу. Вона на практиці показала, як створити сучасний урок, результативність якого визначається логічною будовою та ефективністю. Виділила його характерні риси, зокрема: проблемність, інноваційність, комунікативність,  динамізм, емоційність та продемонструвала їх реалізацію під час навчально-виховного процесу.

        Поєднання   традиційних   технологій   та   нових  інформаційних  джерел,

які передбачають використання ресурсів інтернету, відеоматеріалів, мультимедійних презентацій, дає можливість не тільки ілюструвати та доносити   певний   навчальний   матеріал,  але  й  створювати  емоційний  фон

уроку, перевіряти рівень знань учнів, заохочувати їх до співпраці.

      В кінці семінару вчителі поділились думками щодо побачено та почутого, висловили щиру подяку за копітку працю Пруднікової Л.М. 

 

 

 

13 квітня 2017 року у школі I-III ступенів № 218 Деснянського району міста Києва для молодих вчителів історії та суспільних дисциплін відбувся майстер - клас на тему «Педагогічна творчість вчителя у контексті його інноваційної  педагогічної діяльності», який провела Януш Світлана Віталіївна, вчитель цього навчального закладу.

      Розкриваючи кредо своєї діяльності - «не викладаю, а навчаю», вона продемонструвала різні форми та методи роботи, спрямовані на оптимізацію навчально-виховного процесу, розвиток творчої особистості, пошук нестандартних підходів до викладання.

       Вчителі мали можливість на практиці відпрацювати елементи створення різноманітних предметів побуту, макетів давніх споруд, малюнків до різних історичних періодів тощо.

       Світлана Віталіївна приділила також увагу створенню порівняльних таблиць та схем, презентацій, роботі з юридичними документами та іншими джерелами  з  правознавства.

Науково - практичний семінар

для вчителів німецької мови

«Використання інтерактивних форм і методів навчання на уроках німецької мови. Проектна робота »

 

               29.03.2017 на базі  спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів 307 з поглибленим вивченням природничих наук Деснянського району м. Києва було проведено семінар-практикум для вчителів німецької мови:

«Використання інтерактивних форм і методів навчання на уроках німецької мови. Проектна робота ».

Вчителі німецької мови Стешенко І.В., Антоненко Т.О. (СШ № 307)  та Антоненко В.П. (СШ № 250)ознайомили всіх присутніх вчителів німецької мови з практичним досвідом використання різноманітних інтерактивних форм і методів навчання на уроках німецької мови . Учасники семінари отримали практичні рекомендації щодо використання проектних технологій на уроках німецької мови.

 

Науково - практичний семінар

для молодих вчителів англійської мови

«Teaching Workshop. How to create a perfect lesson»  

 

           28.03.2017 року спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Деснянського району в рамках школи молодого вчителя відбувся науково- практичний семінар «Teaching Workshop. How to create a perfect lesson» » для   вчителів англійської мови Деснянського району міста Києва, підготований вчителями англійської мови: Данилюк Т.А. , Примой Т.М.(г. №283),Франковой О.В. ( СШ № 307), Старовойт О.В. (СШ № 251), Чередниченко О.М. (СЗШ № 308).

        У семінарі взяли участь 20  молодих вчителів району. 

 

Учасникам науково- практичного семінару  було продемонстровано на практиці нестандартні форми проведення уроку, що сприяють формуванню інтересу до англійської мови та позитивному відношенню учнів до  її вивчення.

18 січня 2017 року на базі спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 301

імені Ярослава Мудрого з поглибленим вивченням англійської мови

відбулося засідання Школи педагогічної майстерності для вчителів біології.

 

Методист районного науково-методичного центру Яковенко Т.С. прозвітувала про підсумки проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та екології , І (районного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН та підготовки учнів до наступного етапу.

Досвідом роботи та методичними рекомендаціями щодо створення різнорівневих та творчих завдань високого рівня та їх розв’язання, поділилася Князева О.В., учитель біології гімназії №136,кандидат педагогічних наук,голова ГО « Асоціації вчителів біології України.

Учитель біології спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 301 імені Ярослава Мудрого з поглибленим вивченням англійської мови, Мілюкова С.В., ознайомила присутніх з сучасним обладнанням та програмним забезпеченням сучасного кабінету біології.