Метою  телемостів є системне інформаційне забезпечення  транскордонного співробітництва  для покращення конкурентоспроможності транскордонних проектів, їх широкої підтримки громадськістю.

Інформаційні заходи з висвітлення ролі міжнародного співробітництва - взаємодії між науковими і освітніми структурами — МОН.

 

 

Щовесни, коли тануть сніги, 

І на рясті просяє веселка,

Повні сил і живої снаги, 

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка. 

25 лютого в спеціалізованій школі І ступеня № 322 з поглибленим вивченням англійської мови відбувся телеміст з Германівською гімназією Обухівського району Київської області присвячений 200-річчю від дня народження  Великого Кобзаря.
Учні 2 - В класу зібралися в світлиці, щоб разом  з учнями 5 класу Германівської гімназії полинути у спогади про важкі роки життя славетного Кобзаря, прислухатися  до Шевченківської думки, слова, вклонитися  світлій пам’яті поета. Зустріч проходила в дружній атмосфері, зігрітій щирими словами та посмішками і несла в собі глибокий виховний зміст. Другокласники із захопленням і почуттям глибокого співпереживання розповіли про дитинство великого Кобзаря. Їх виступи переплітались з декламуванням уривків з віршів поета та інсценізацією сценок з дитинства малого Тараса. З великою цікавістю діти слухали виступи п’ятикласників Германівської гімназії.
Ніхто з дітей не залишився байдужим, бо ж зустріч викликала хвилю зворушених думок під час обговорення.  Приємно було спілкуватися з друзями – однодумцями, які так само глибоко проймаються нашою історією та бережно ставляться до  її спадщини.
Пошли нам, Боже, Шевченкового полум’яного духу, мудрості, віри у щасливе майбуття рідної України.
 


Телеміст«Шевченківські читання»
27 лютого 2014 року відбувся телеміст«Шевченківські читання» між школою І-ІІІ ступенів № 278 Деснянського району міста Києва та Кармелюківською школою Вінницької області Жмеринського району з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Свято відбувалося під керівництвом вчителів української мови. Учні столичної школи декламували багато віршів, які характеризують різні періоди творчості Кобзаря, співали пісень, розповідали про життя талановитого письменника. В свою чергу, Кармелюківська школа також показала свій виступ у вигляді концертної програми. 
 


Міжнародний телеміст з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

05 березня 2014 року учні школи І-ІІІ ступенів №238 Деснянського району міста Києва та муніципальна бюджетна установа СЗШ  № 12 м. Смоленська Смоленської області Російської Федерації провели телеміст на тему: «Гарячим словом писані вірші, по світу розійшлась поезія душі».Учасники телемосту декламували поезію Шевченка, співали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зоре моя вечірняя», «Заповіт».  Шевченківський телеміст засвідчив, з яким подивом відкривають Шевченкову поезію в Росії, яке враження справляє енергія «Кобзаря» на кожного, хто потрапляє в його  силове поле. 


Міжнародний телеміст «Літературне читання поезії Т. Шевченка різними мовами»

6 березня 2014 року у школі І-ІІІ ступенів № 282 спільно з дитячо-юнацьким центром «Золітуде» міста Риги  відбувся телеміст «Літературне читання поезії Т. Шевченка різними мовами».Учасники телемосту обмінялися вітаннями, здійснили коротке знайомство з містами-учасниками. Відбулося обговорення творчості Т. Шевченка, читання біографічної прози та читання віршів різними мовами: латиською, російською, українською.


Україна - єдина країна.

Перший урок у 2014-2015 навчальному році був присвячений темі «Україна - єдина країна», в рамках якого відбувся телеміст між ліцеїстами 11 класу ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району міста Києва та учнями  навчально – виховного комплексу села Нові Трояни Болградського району Одеської області. Директор ліцею Костіна Леся Юріївна привітала педагогічний колектив та учнів навчально – виховного комплексу зі святом. Учасники телемосту спілкувалися українською, російською та болгарською мовами, читали власні вірші про Україну, її широкі лани і степи, її великий, мудрий і мужній народ, віру в щасливе майбутнє. Також діти  із захопленням і почуттям глибокого співпереживання ділилися думками про мужність українських військових, їх вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні.

 

Перлини української культури на скайп-уроці.

Як це чудово, коли вся родина збирається разом за столом у батьківській хаті.  Дівчата вишивають рушники, хлопці розповідають веселі історії, народні  жарти. Ну, а господарі хати, накривають на стіл та виносять коровай. Таку   історію 04 березня 2014 року розповіли і показали учні 3-А класу спеціалізованої школи І ступеня № 322 з поглибленим вивченням англійської мови і вчитель Панченко Наталія Іванівна та учні 5-6 класів Германівської гімназії на сумісному скайп - уроці.  Під час проведення уроку звучали народні усмішки, вірші, загадки, приказки і звичайно українські пісні, які є душею нашого народу. На уроці були присутні вчителі початкової школи міста, які навчаються на курсах підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти  Київського університету ім. Б. Грінченка та представник районного Управління освіти, заступник директора РНМЦ Н.Голубєва, яких українська родина зустрічала хлібом – сіллю. Також були продемонстровані українські вишиванки, які є оберегом в традиційній українській культурі. Кожна вишиванка має свій візерунок і несе певну інформацію та кодування на щасливу долю.

Спільний урок пройшов у позитивному, гарному настрої. Все згідно стародавнім народним традиціям! І дай, Боже, сили нашому українському працьовитому, щедрому і багатому душею народу перемогти всі незгоди, труднощі та прийти до кращої долі!

 

 

Міжнародний проект «Міжнародні свята святкуймо разом!»

      У рамках міжнародного партнерства учні школи І-ІІІ ступенів №249 Деснянського району міста Києва започаткували проект «Міжнародні свята святкуймо разом!». В січні 2016 року школа І-ІІІ ступенів №249 провела телеміст з партнерською школою "Kohila Moisakool" (Естонія). Також під керівництвом заступника директора школи Яременко Ганни Олегівни та учителя англійськоі мови Нікуліної Тетяни Олександрівни, школярі підписали власноруч виготовлені вітальні листівки та надіслали їх учням партнерськоі школи "Kohila Moisakool" у Естонію. У відповідь, естонські школярі надіслали фото-привітання з побажаннями здоров’я, миру та добра українським одноліткам в Новому році.