2016 рік

      Усвідомлюючи роль міжнародної співпраці та необхідність широкої інтеграції до світового науково-освітнього простору навчальні заклади Деснянського району приділяють зазначеному напряму діяльності особливу увагу. Міжнародне співробітництво закладів освіти протягом 2015 року відбувалося за різними напрямками:

  • участь навчальних закладів району  в районних, міських, всеукраїнських та  міжнародних проектах, конкурсах, фестивалях;
  • співробітництво з іноземними та регіональними партнерами в рамках чинних угод;
  • обмін досвідом з організації навчально-методичної роботи, організація спільної роботи на базі взаємного и планомірного використання накопиченого досвіду в навчальній, дослідницько-експеріментальній, позаурочній виховній діяльності;
  • святкування міжнародних свят;
  • проведення семінарів та практичних занять;
  • створення  інформаційної інфраструктури для обміну інформацією про новітні педагогічні технології, форми і методи управління освітою, сучасні науково-методичні і практичні досягнення в организації освіти.

Міжнародний проект "Міжнародні свята святкуймо разом!"

      У рамках міжнародного партнерства учні школи І-ІІІ ступенів №249 Деснянського району м. Києва започаткували проект "Міжнародні свята святкуймо разом!". Під керівництвом заступника директора школи Яременко Ганни Олегівни та учителя англійськоі мови Нікуліної Тетяни Олександрівни, школярі підписали власноруч виготовлені вітальні листівки та надіслали їх учням партнерськоі школи "Kohila Moisakool" у Естонію. У відповідь, естонські школярі надіслали фото-привітання з побажаннями здоров’я, миру та добра українським одноліткам в Новому році.

Деснянці щедрували у посольстві Республіки Білорусь

                                                                                    Житом, житом із долоні

                                                                                    По долівці, по ослоні,

                                                                                    Щоб були у вашій хаті

                                                                                    Всі здорові та багаті. 

    15 січня 2016 року учні спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук Деснянського району міста Києва привітали співробітників посольства Республіки Білорусь в Україні.Учні співали колядки та щедрівки, показали театралізоване дійство «Водіння кози».

     Дітей радо зустрічали Посол Республіки Білорусь в Україні Величко Валентин Володимирович, перший секретар посольства Республіки Білорусь в Україні Понкратенко Олексій Володимирович та весь колектив посольства. Валентин Володимирович Величко та співробітники посольства віддячили щедрувальникам смачними подарунками і щирими побажаннями щастя, здоров’я та миру.

     

       

Участь у міжнародному фестивалі «Різдвяні вечори в Лапландії»

       З 3 по 16 січня 2016 року народний  художній колектив вокальна студія «Елегія»  Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району міста Києва взяв участь у міжнародному фестивалі «Різдвяні вечори в Лапландії» (Фінляндія, м. Леві). Вихованки студії побували за полярним колом та  перенеслись у справжню зимову казку. Стільки снігу вони, мабуть, бачили вперше. Колоритне фінське містечко подарувало зимові розваги: катання на лижах фантастичними зимовими трасами та на санчатах по веселих засніжених гірках. Незабутнім стало відвідування вихованками Санта парку, де мешкає справжній Санта. Дівчатка розважались, катались на чарівному поїзді, бавились з північними оленями, відвідали крижане селище.

     У день концертних виступів дівчата з «Елегії» просто зірвали шквал оплесків. Цей день організатори фестивалю назвали Днем України. Вражень від зимової казки у дітей залишиться надовго!

                   

 

Фестиваль українських діаспор «Колорит»,

приурочений до Міжнародного дня рідної мови

    24 лютого 2016 року в школі І-ІІІ ступенів № 119 міста Києва пройшов фестиваль українських діаспор «Колорит», приурочений до Міжнародного дня рідної мови.

      Із вітальними словами до учасників та гостей фестивалю звернулася директор школи Хара Лідія Степанівна, яка наголосила, що такі заходи не тільки розкривають творчий потенціал талановитої молоді, а й знайомлять дітей із звичаями та традиціями українців у різних куточках нашої планети.

    На заході команди навчальних закладів Деснянського району- асоційованих шкіл ЮНЕСКО  та євроклубів представили діаспори українців на всіх континентах Землі. У теплій і затишній атмосфері учасники фестивалю ознайомили присутніх із традиціями та звичаями кожної із представлених діаспор. На заході лунали пісні та вірші про Україну не тільки рідною мовою, а й мовами тих країн, які були представлені на фестивалі.

  Вчитель образотворчого мистецтва Жукова Лариса Петрівна провела для учасників команд майстер-клас "Петриківський розпис", у рамках якого діти  створили фреску «Перлина української спадщини на карті світу». Дане свято залишило у кожного з учасників тільки приємні враження.

   

       

Свято азербайджанської культури і традицій 

     17 березня 2016 року в спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів № 247 з поглибленим вивченням російської мови Деснянського району міста Києва традиційно відсвяткували Навруз Байрами – найголовніше та улюблене свято усіх мусульман. Організували його учні – азербайджанці разом із керівником гуртка азербайджанської культури Наібовою Сафаєю Мамедівною.

     На свято завітали почесні гості, серед яких був Консул Азербайджанської Республіки Мурабіз Джафаров, представники посольства, азербайджанської діаспори, представники Управління освіти, керівництво Публічної бібліотеки імені Самеда Вургуна в Києві. І це не дивно, бо школа є давні другом та партнером азербайджанської діаспори в Україні. Під час свята учні школи дізналися багато цікавого про історію та традиції азербайджанського народу, скуштували національні солодощі.

     У своєму привітальному слові Мурабіз Джафаров подякував адміністрації школи та особисто директору Вишневській Тетяні Вячеславівні за заходи по зміцненню та розширенню культурних та освітніх зв’язків між Україною та Азербайджаном, які проводить навчальний заклад, за створення необхідних умов та підтримки діяльності Азербайджанської недільної школи.

   Свято також було приурочене 110-й річниці відомого азербайджанського поета Самеда Вургуна, вірші якого перекладені на багато мов світу. Символічно й те, що сам Самед Вургун є одним із перекладачів творів Тараса Шевченка на азербайджанську мову. Поетичним словом азербайджанського поета різними мовами було пронизане усе свято, а запальні кавказькі танці у виконанні учнів школи не залишили у спокої нікого. Наприкінці зустрічі усіх глядачів запросили до спільного танцю дружби та єднання.

           

           

                     Участь у конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО

   29-30 березня 2016 року команда гімназії № 39 брала участь у XVII Всеукраїнської  конференції асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні за темою: « Українсько – європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма».

    Команда гімназії представила свої роботи в практичній частині конференції. Ковальчук Ангеліна презентувала колаж « Навколо світу за 40 хвилин». Це була подорож лабіринтами культурознавчої квест-кімнати.  Єлфімов Ігор представив свою роботу на вернісаж каліграм « Я – українець, Я – європеєць». В роботі  секції В. «Діалог і взаємодія європейських та українських духовних цінностей – основоположні принципи європейської інтеграції» брала участь Ковальчук Ангеліна виступала  з доповіддю на тему: « Діалог і взаємодія європейських та українських цінностей: приклад позитивної практики в освіті». А в роботі  секції С. «Цінність свободи як вияв національної ідентичності та право на свободу вибору в освіті: світовий досвід та українські реалії»  працював Єлфімов Ігор. Він презентував роботу  на тему: «Національні особливості реалізації свободи вибору в освіті в країнах ЄС та в Україні».

     Всі учасники конференції на чолі з заступником Міністра освіти і науки України  Хобзеєм Павлом Кузьмовичем переглянули виставку робототехніки учнів НВК № 141. За плідну роботу під час конференції та підготовлені наукові доповіді команду гімназії було нагороджено сертифікатами. Наукові роботи учнів надруковано в збірці матеріалів конференції. 

Конкурс – фестиваль «Французька весна. Свята та традиції»

        13 квітня 2016 року на базі гімназії «Троєщина» ІІ-ІІІ ступеня Деснянського району міста Києва було проведено конкурс – фестиваль «Французька весна. Свята та традиції».  Організаторами цього заходу були Мельник Ф.С., Топка О.А., методисти районного науково - методичного центру Управління освіти.

     У конкурсі брали участь 8 команд навчальних закладів району (Приватна Лінгвістична гімназія, гімназія «Троєщина», школа № 218, школа № 249, школа № 263, школа № 276, спеціалізована школа № 152, спеціалізована школа № 207).          

      Даний захід сприяв активізації пізнавальної діяльності учнівської молоді до підтримці і розвитку партнерських зв’язків між навчальними закладами району; утвердженню спільних культурних цінностей, зосередженню уваги дітей на розвиткові культури та традицій народів різних країн світу; формуванню та розвитку інтелектуального та творчого потенціалу учнівської молоді.

      Під час виступу учні продемонстрували знання з французької мови, історії, культури, побуту, звичаїв та традицій Франції.

           

           

Зустріч польських та українських освітян у рамках програми "Класна школа" в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 250 з поглибленим вивченням математики Деснянського району міста Києва

         11 травня 2016 року у приміщені спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 250 з поглибленим вивченням математики Деснянського району міста Києва відбулася зустріч представників Центру громадянської освіти Польщі – Агати Лучинської, Іво Магерського, представника Всеукраїнської асоціації «Нова Доба» – Елли Ситник, з вчителями та учнями школи - активістами проекту. Робота над проектом розпочалась в вересні 2015 року та успішно продовжується у 2016 році.

     Зустріч за круглим столом пройшла досить цікаво й плідно для обох сторін. Компетентність вчителів та обізнаність учнів, їхня готовність до конструктивного, професійного діалогу, досвід, яким вони готові ділитися, розуміння і сприйняття запропонованих концепції і принципів «класної школи» вкотре приємно вразили гостей. Українські освітяни вели розмову про нові горизонти, які відкриває програма «Класна школа» для української і польської освіти, про щире бажання налагодити різноманітні довготривалі зв’язки з польськими колегами. Прозвучало багато пропозицій щодо шляхів інтеграції зусиль вчителів України та Польщі задля того, щоб створити навчальний заклад, що відповідає уявленням суспільства про «класну», привабливу, конкурентоспроможну, ефективну школу.

   Після місяців напруженого пошуку власного шляху до «класної школи», дискусій, успіхів і помилок, долання стереотипів і упереджень, про які відверто говорили представники навчальних закладів, всі присутні дійшли спільної думки, що освітній проект «Класна школа» – це сучасний, ефективний, цікавий для учнів, батьків і вчителів освітній ресурс. У ньому закладений механізм, який може допомогти реформувати сучасну українську школу та визначити пріоритети в оновлені всієї освітньої системи.

     12-15 травня 2016 року у мальовничих Брюховичах біля Львова  на  базі реколекційно-відпочинкового центру Курії Львівської Архієпархії УГКЦ відбулась зустріч вчителів з Польщі та України для налагодження співпраці між школами. Українську сторону представляли 12 вчителів (спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 250 з поглибленим вивченням математики Деснянського району міста Києва представляла Кузьменко Л.А.) – найактивніших координаторів і членів команд польсько-українського проекту «Класна школа». Більшість з них успішно пройшли перший етап проекту і на даний час працюють над реалізацією шкільних проектів. 

   Як годиться, перший день роботи тренінгу був присвячений знайомству учасників та інформації про відмінності та спільні риси в освітніх системах України та Польщі. В ході інтеграційного вечора українські та польські вчителі демонстрували свої знання з питань історії, географії, культури про країну-партнера.

    Наступного дня відбувалося представлення шкіл-учасників. Конференц-зал перетворився в справжній ярмарок доробок вчителів України та Польщі. Кожен учасник тренінгу намагався донести до слухачів не тільки найцікавішу інформацію про своє місто, школу, а й було чимало інформаційно-презентаційних матеріалів, якими щедро обмінювались вчителі. Кожен намагався зацікавити колег з сусідньої країни і знайти партнера для організації подальшої співпраці. Саме друга частина зустрічі передбачала навчання, розробку партнерського проекту. Напрям і тему майбутнього проекту обирали разом. 

       Чотири дні плідної та напруженої роботи дали позитивні результати. Є велика надія, що це тільки перший крок , який дасть поштовх для пошуку нових знайомств, нових шляхів співпраці у розбудові демократичного громадянського суспільства і європейської інтеграції.

          

Наукова конференція з нагоди  126-й річниці від дня народження видатного державного діяча – першого Президента В’єтнаму Хо Ши Міна

     19 травня 2016 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №251 імені Хо Ши Міна з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського  району міста  Києва відбулася наукова конференція, присвячена 126-й річниці вiд дня народження видатного державного діяча – першого Президента В’єтнаму Хо Ши Міна. На конференції були присутні: делегація співробітників Посольства СРВ в Україні під керівництвом тимчасово уповноваженого в справах посольства СРВ в Україні – пана Нгуен Фан Хонг Хай, головний спеціаліст відділу науки, прогнозування та аналізу цільових програм Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради  - Піщанська Ірина Леонідівна, члени правління Товариства дружби Україна-В’єтнам – Кісліцин Юрій Вікторович та Гавриленко Микола Мефодійович та представники Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

       Найщиріші вітання учасникам конференції передали голова Спілки жінок України - Герасименко Леокадія Володимирівна, голова Товариства дружби Україна-В’єтнам - Шлапак Олександр Віталійович та генеральний секретар Товариства дружби Україна - В’єтнам - Черванчук Сергій Анатолійович.

   Учні школи підготували доповіді на тему «Боротьба в’єтнамського народу за свободу і незалежність». Учасники зібрання високо оцінили змістовність та важливість фактів, викладених у матеріалах конференції.

       Після закінчення конференції гості відвідали шкільний музей українсько-в’єтнамської дружби та залишили свої відгуки в книзі почесних гостей.

           

           

           

Відзначення Дня Європи в навчальних закладах району

         У  травневі дні відзначається  День Європи. Вже стало також гарною традицією святкувати День Європи  i в навчальних закладах Деснянського району. Протягом травня в школах були проведені виставки малюнків та буклетів «Подорож столицями Європи»,  «Європа очима дітей», «Ми подорожуємо Європою», лекції та круглі столи на тему «День Європи», флеш-моби «Парад Європейських країн», «Парад прапорів», виховні години, мета яких – утвердження спільних культурних цінностей, пропаганда миру і толерантності, дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги.

         18 травня 2016 року на базі навчально – виховного комплексу «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів з поглибленим вивченням природничих наук – ліцей № 293» Деснянського району міста Києва було проведено районний фестиваль «Подорож  країнами  Європи». Учасники фестивалю здійснили віртуальну подорож по меридіанах і паралелях різних країн Європи, побачили її розмаїття та зрозуміли, що найбільша цінність кожної країни – це її народ, який створює історію, культуру країни, збагачує її, береже надбання минулих поколінь. А ще зрозуміли, що треба берегти мир.

         І нехай у світі панує тепло і щирі стосунки між людьми, злагода і мир.

                  

                 

 

                  

                 

2015 рік

Свято до Дня відновлення Литовської держави 

        15 лютого 2015 року за ініціативи київського товариства литовської культури імені Майроніса в актовій залі школи І – ІІІ ступенів № 147 Деснянського району міста Києва відбулося свято, присвячене 97-мій річниці від Дня відновлення Литовської держави.

     На святі були присутні гості з посольства Литовської Республіки, художні колективи товариства литовської культури імені Майроніса, поети, представники литовської громади України, вчителі та  учні школи. Хор «Вільтіс» товариства привітав усіх присутніх чудовими литовськими  піснями. Було виконано дуже багато національних танців, декламувалися вірші литовською мовою, в тому числі «Заповіт» Т. Г. Шевченка. Подарунком литовській громаді України від  учнів школи І – ІІІ ступенів № 147  був вокально-танцювальний номер.

      Ось так весело литовці  та всі небайдужі до литовської культури відзначили національне свято. Наприкінці  свята усіх учасників заходу пригостили національними солодощами.

 

Офіційна співпраця Києва з Мюнхеном 

      17 лютого 2015 року у Київському міському будинку вчителя відбулася зустріч делегації освітян міста Мюнхен з виконуючим обов’язки Директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Челомбітько В.Ю.

       Офіційна співпраця Києва з Мюнхеном триває вже 26 років. Метою візиту освітян з Німеччини до Києва є обмін викладацьким досвідом та передовими педагогічними технологіями.

       В складі освітян міста Києва були і представники Деснянського району. Під час проведення круглого столу учасники зустрічі дізналися про особливості організації системи освіти двох країн, поділилися досвідом організації  навчально-виховного процесу. Освітяни Деснянського району сподіваються на міцну співпрацю з педагогічними колективами міста Мюнхена.

Перлини української культури на скайп-уроці

       Як це чудово, коли вся родина збирається разом за столом у батьківській хаті.  Дівчата вишивають рушники, хлопці розповідають веселі історії, народні  жарти. Ну, а господарі хати, накривають на стіл та виносять коровай. Таку   історію 04 березня 2015 року розповіли і показали учні 3-А класу спеціалізованої школи І ступеня № 322 з поглибленим вивченням англійської мови і вчитель Панченко Наталія Іванівна та учні 5-6 класів Германівської гімназії на сумісному скайп - уроці.  Під час проведення уроку звучали народні усмішки, вірші, загадки, приказки і звичайно українські пісні, які є душею нашого народу. На уроці були присутні вчителі початкової школи міста, які навчаються на курсах підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти  Київського університету ім. Б. Грінченка та представники районного Управління освіти.  Спільний урок пройшов у позитивному, гарному настрої. Все згідно стародавнім народним традиціям!


Ліцей № 293 – переможець Шостої  Міжнародної  виставки

«Сучасні заклади освіти – 2015»

    З 12 по 14 березня 2015 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася визначна подія освітньої галузі - Шоста Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти-2015», яка є найбільшим професійним форумом освітніх, наукових та науково-технічних інновацій, інструментом популяризації новітніх освітніх методик, інформаційних технологій та інструментів, спрямованих на формування сучасного рівня національної системи освіти.

        На виставці були  представлені 750 навчальних закладів з 22 регіонів України, а також заклади освіти Латвії, Литви, Швейцарії, Польщі, Чехії, Франції, Великобританії, Канади, Словаччини, Естонії, США та Молдови.  Проведені педагогічні читання, науково-практичні конференції, семінари та круглі столи за участю директорів і провідних науковців НАН і НАПН України, фахівців Міністерства освіти і науки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, практичних працівників галузі освіти. 

    У рамках Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» відбулася презентація майстерні естрадно-циркового мистецтва «Комплімент» ліцею № 293  з соціально-патріотичною композицією «Майдан». У номінації   «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді» ліцей № 293 І- ІІІ ступеня Деснянського району  міста Києва отримав Золоту медаль та диплом за активну участь.

         Вітаємо колектив ліцею та бажаємо подальших творчих досягнень!

           

           

Країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог Культур»

      16 березня 2015 року на базі Київського Університету економіки та права «Крок»  відбувся країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог Культур» для учнів старших класів шкіл-партнерів Університету та Асоційованих шкіл ЮНЕСКО. У фестивалі, як школа-партнер Університету «Крок», взяли участь  представники учнівської молоді школи І-ІІІ ступенів  № 263 імені Євгена Коновальця.

    Фестиваль розпочався  урочистою концертно-презентаційною частиною, на якій виступили гості з  посольств Куби та Еквадору та інші учасники фестивалю. Після урочистої частини  відбулися секційні засідання.

    Команда  школи № 263 розказали про Французьку Полінезію та її центр  - перлину  - острів  Таїті.  Весь виступ   супроводжувався  відео-презентацією, зробленою самими учнями. Розповідь була доповнена гаїтянським танцем. Всі учасники фестивалю були нагороджені грамотами, а школа  І-ІІІ ступенів  № 263 імені Євгена Коновальця отримала подяку від організаторів фестивалю. 

                  

Гімназія № 39-учасник конференції

асоційованих шкіл ЮНЕСКО міста Києва

«Молодь обирає мирне майбутнє» 

        19 березня 2015 року команда учнів гімназії № 39 І-ІІІ ступенів імені гетьмана України Богдана Хмельницького у складі керівника Лисенко Л.Л. (координатора ПАШ ЮНЕСКО гімназії) та учнів 8-А класу Соколової Ольги, Межжоріної Єлизавети, Маклозян Єлизавети, Лозінської Лілії, Хосейні Едвіни, Галабурди Калерії взяли участь у міській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Молодь обирає мирне майбутнє», яка проходила в Київському міському будинку вчителя. Учасники конференції презентували свою роботу у справах підтримки та поширення принципів мирного співіснування людей і народів в усьому світі.

        Результатом роботи конференції було підписання «Звертання» до голів держав країн світу із закликом збереження миру та світлого майбутнього України шістьома мовами. Це «Звертання» буде відправлено до посольств різних країн. Команда гімназії отримала «Сертифікат учасника» від Міністерства освіти та науки України.

                     

XIІ загальноміський конкурс - фестиваль
«Діалог держав: партнерство в освіті»
 
           14 травня  2015 року в приміщенні Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся ХІІ загальноміський конкурс-фестиваль «Діалог держав: партнерство в освіті», приурочений до Дня Європи. Цьогорічний конкурс пройшов під гаслом «Київський форум дружби: Україна – Світ».
     На святі були присутні поважні гості: представники посольства Республіки Болгарія на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Мінчевим, представники міжнародних громадських організацій та вищих навчальних закладів.
      Деснянський район  на цьому конкурсі представляли учні ліцею № 293 І-ІІІ ступеня Деснянського району міста Києва. На розсуд журі було представлено літературно – музичну композицію дружби «Україна – Болгарія». Разом з учнями ліцею на одній сцені були вихованці навчально-виховного комплексу села Нові Трояни Болградського району Одеської області. Дружбі між колективами двох навчальних закладів  вже понад 22 роки.

       Творчий колектив ліцею № 293 був нагороджений  Грамотою Департаменту освіти і науки, молоді та спорту міста Києва за ІІІ почесне місце. Також Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради ( Київської міської державної адміністрації) висловив подяку Управлінню освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації та колективу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №23 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва за організацію та проведення фестивалю, професійність, компетентність і креативність.

                   

                   

Україна-В’єтнам

         19 травня 2015 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 251 імені Хо Ши Міна з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва відбулась наукова конференція, присвячена 125-річниці від дня народження великого сина в’єтнамського народу, першого Президента Демократичної Республіки В’єтнам - Хо Ши Міна.

        На  конференції  були присутні шановні гості: надзвичайний та повноважний Посол СРВ в Україні пан Нгуен Мінь Чі, надзвичайний та повноважний Посол Республіки Індонезія в Україні пані Ніні'к Кун Нарья'ті,  надзвичайний та повноважний Посол Малайзії в Україні пан Чуа Теонг Бан, начальник відділу країн Південно-Східної Азії та Океанії Міністерства Закордонних Справ України Сіренко О.О., голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Онуфрійчук В.М., голова товариства Дружби «Україна-В’єтнам» Шлапак О.В.,  віце-президент товариства Дружби «Україна-В’єтнам», голова спілки жінок України Герасименко Л.В., заступник голови ради Всеукраїнського товариства учасників війни Кісліцин Ю.В., начальник Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Постолюк Т.К., викладачі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

       Посол СРВ в Україні пан Нгуен Мінь Чі, голова товариства Дружби «Україна-В’єтнам» Шлапак О.В., студенти Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та учні школи ознайомили присутніх із політичною діяльністю Хо Ши Міна, його внеском  в рух за незалежність В’єтнаму.

       

       

Святкування Дня Європи  в навчальних закладах Деснянського району

         День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

     Вже стало гарною традицією у погожі травневі дні святкувати День Європи і в навчальних закладах Деснянського району. Протягом травня в школах було проведено низку культурно-масових заходів, лекцій, бесід "День Європи в Україні", конкурсів рефератів "Європейські країни", конкурсів малюнків "Європа очима дітей", плакатів та стіннівок "Європа - спільний дім" тощо. У бібліотеках навчальних закладів району було організовано тематичні виставки та  інформаційні експозиції на теми: "Європейські письменники - дітям", "Видатні люди Європи", "Ми - європейці".

    19 травня 2015 року на базі школи І-ІІІ ступенів № 276 відбувся районний конкурс – фестиваль «Подорож країнами Європи», в якому брали участь 12 команд навчальних закладів. Команди представили фольклорно-музичні композиції, завдяки яким відбулася віртуальна подорож до країн Європи, знайомство з історією, культурою, побутом, звичаями та традиціями європейських держав.

     Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

             

             


Народний художній колектив театр «Пролісок» ‑ 

 переможець Х Міжнародного театрального фестивалю 

«Авансцена 2015» 

  

      З 2 по 5 червня 2015 року в місті Каунас відбувся Х Міжнародний театральний фестиваль «Авансцена 2015». Організатором фестивалю став театр «VILKOLAKIS», який цього року відсвяткував свій 25-річний ювілей. У фестивалі брали участь театральні колективи з Литви, Республіки Чехії та України. 

    Фестиваль проходив протягом 4 днів. У перший день театральні колективи представили свої команди під час показу вистав - презентацій. Протягом другого дня відбулася церемонія відкриття фестивалю на сцені найстарішого театру міста Каунас, де також були представлені вистави господарів фестивалю, театру «Hop-Hop» із Республіки Чехія та театральної студії «Вірус» Каунаської середньої школи. У третій день були показані вистави «Театру тіней» гімназії міста Каунаса та народного художнього колективу театру «Пролісок» спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 Деснянського району міста Києва (художній керівник – Олександр Ігнатов), який  представляв Україну і продемонстрував на розсуд суддів  авторську виставу казку-мюзикл «Таємниця цвіту папороті». 

    В рамках фестивалю для всіх гостей були організовані екскурсії Каунасом, Вільнюсом та Тракаєм. Наприкінці 3 дня відбулася церемонія нагородження театральних колективів. За результатами фестивалю театр «Пролісок» посів І місце.

          

 

Відзначення Міжнародного дня миру в навчальних закладах

Деснянського району

     Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, яке покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. 

    21 вересня 2015 року на шкільних подвір’ях навчальних закладів району  було проведено акцію "Голуб Миру". Учні шкіл створили живі фігури Голуба Миру - одного з найбільш відомих символів цього дня.

    В рамках заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня миру в закладах освіти були проведені виставки малюнків«Мир очима дітей», виховні години, уроки Миру, мета яких – пропаганда миру і толерантності, дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги.

             

             

ІІ Міжнародний благодійний телевізійний

Фестиваль-конкурс мистецтв «EURO MUSIC DANCE» 

          З 26 по 27 вересня 2015 року за ініціативи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 23 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва відбувся ІІ Міжнародний благодійний телевізійний Фестиваль-конкурс мистецтв «EURO MUSIC DANCE». Фестиваль проходив за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, творчого центру  «IMPRESA» (м. Рига, Латвія) та творчого об’єднання «PRODIS» (м. Київ, Україна).

      Головною метою Фестивалю є популяризація української дитячої творчості на Україні та за її межами, укріплення міжнародних культурних зв’язків шляхом виявлення та підтримки обдарованої молоді, а також залучення юних талантів до активної участі у творчому житті країни, формуванні майбутньої творчої інтелігенції. У заході взяли участь близько 200 учасників: індивідуальні виконавці та колективи з різних куточків України, Республіки Білорусь та Республіки Польщі. Головою журі хореографічно-оригінального жанру першого конкурсного дня був Дмитро Коляденко – хореограф, співак, телеведучий, епатажний шоу-мен, засновник балету «Арт-класік», а головою журі вокально-інструментального жанру став Олександр Доля, заслужений діяч України, співак, лауреат та дипломант всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

          За результатами конкурсу всі учасники були нагороджені дипломами відповідно до набраних балів, а саме: «Лауреат І премії», «Лауреат ІІ премії», «Лауреат ІІІ премії», «Дипломант фестивалю». Переможці кожної категорії отримали путівку до «Гранд-Фіналу» та змагалися у другий день за отримання нагороди «Гран-Прі» у трьох номінаціях: «Вокальний жанр», його отримала Одинець Анна, м. Київ, «Хореографічний жанр», «Гран – Прі» у якому присудили ансамблю «Фаворіт»  ЦТДЮіМ «Романтік» м. Обухів, а у номінації «Авторська пісня» перемогли Валерія Фокіна і Ханна Катріна, м.Київ.  

        Володарка «Гран – Прі» вокального жанру отримала спеціальний приз від Геннадія Пугачова, продюсера, музичного критика, саунд – продюсера «Фабріки зірок – 4», «Золотого грамофону Російського радіо», запис пісні на професійній студії звукозапису з подальшою ротацією на каналі. Ханна Катріна отримала сертифікат на запис кліпу від Арсена Мірзояна, а Валерія Фокіна зможе попрацювати з Марією Орловою та каналом «ОТV».

       Вітаємо усіх учасників! Бажаємо успіхів у творчій діяльності!

           

           

Нова угода про співпрацю

     29 вересня 2015 року у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 23 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю закладу з директором загальноосвітнього комплексу ліцеєм-гімназією Лодзинського Політехнічного університету Тамашем Козера (м. Лодзь, Польща) Відповідно до умов договору співпраця спрямована на обмін досвідом, реалізацію різноманітних програм та проектів, пов’язаних з вивченням культури, мови та літератури сусідніх країн, здійснення програм обміну для учнівської молоді.

    Учні закладу підготували для представників ліцею – гімназії урочистий концерт та привітали усіх присутніх з Днем вчителя. Після урочистостей представники польської делегації відвідали Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили". Усі присутні вшанували пам'ять жертв політичних репресій та поклали квіти біля польського та українського меморіалів.  

           

           

Урок здоров’я в спеціалізованій школі  І- ІІІ ступенів № 264

з поглибленим вивченням англійської мови

       01 жовтня 2015 року до спеціалізованої школи  І- ІІІ ступенів № 264 з поглибленим вивченням англійської мови за підтримки громадської організації «Земляки» завітали гості-волонтери міжнародної Спілки з Японії «Йога-терапія».

    З учнями школи було проведено урок здоров’я, на якому гості продемонстрували вправи  дихальної гімнастики та різноманітні комплекси вправ з йоги. Метою даної зустрічі  є популяризація здорового способу життя, ефективних методів релаксації та формування в учнів відповідальності за стан свого здоров'я.

               

Участь  учнів спеціалізованої    школи І-ІІІ ступенів № 307 з поглибленим вивченням природничих наук у Міжнародному Форумі Миру 

     В рамках проекту програми «MEETUP! Німецько-українські зустрічі молоді», за підтримки благодійного фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє», з 03 жовтня 2015 року по 19 жовтня 2015 року в місті Екернфьорде (Німеччина) відбувся Міжнародний Форум Миру.

&n