«Інтеграція через діалог»

10 листопада 2017 року в закладі загальної середньої освіти № 23 Деснянського району міста Києва в межах проекту «Інтеграція через діалог»

відбулась виховна година  на тему: «Мої унікальні сусіди» (наскільки добре ми знаємо людей, що живуть біля нас), до якої долучилися учні 8-х класів.

       Карпова Тетяна Павлівна, яка була модератором заходу, звертаючись до школярів, спонукала їх до роздумів, кого ми можемо назвати сусідами, окрім людей, які живуть поруч з нами. Чим вони можуть бути для нас унікальними?

       Обговорюючи питання, діти  визначили, що це можуть бути: сусід за партою, учні сусідньої школи, громадяни сусідньої країни тощо. Не завжди ми добре знаємо людей, що нас оточують, мешкають з нами на одній вулиці, в одному будинку, навчаються в одній школі. Можливо, вони належать до іншої віри, розмовляють іншою мовою, мають особливі фізичні потреби, є значно старшими за нас за віком? Тобто вони є нашими «унікальними сусідами».

       Учням було запропоновано познайомитись ближче зі своїми сусідами-однокласниками, виділивши в них саме ті якості, особливості, які дають можливість побачити їх з іншої сторони. Акцентувалась увага на особливих якостях, що приваблюють людину, на унікальних здібностях та рисах характеру тощо. Діти з задоволенням розповідали не тільки про своїх сусідів-однокласників, але й про сусідів-дорослих, про добросусідство з іншими людьми з інших міст та навіть країн.

       У ході заходу учні вчилися ефективному алгоритму контакту з особою, яка викликала зацікавленість. Вони показали, що доброзичливість та приязне ставлення до людей, які відрізняються від інших певними характеристиками, дуже важливі у відношеннях.

        До участі у виховній годині також долучились Шумякова Надія Василівна, методист районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, локальний координатор Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог» в Управлінні освіти та Онацький Володимир Михайлович, заступник директора школи.


Всі новини
Інші теми новин